3 افسانه آرایشگری که باید بدانید

3 افسانه آرایشگری که باید بدانید

3 افسانه آرایشگری که باید بدانید


کسب درآمد در منزل و رسیدن به استقلال مالی پس از ازدواج، یکی از دغدغه‌های اصلی زنان خانه‌دار است. شغل آرایشگری یکی از مشاغل پردرآمد برای زنان است. اما افسانه‌هایی در مورد آرایشگری در خانه وجود دارد که مرال برای شما بازگو می‌کند. اگر شما هم این افسانه‌ها را کنار بگذارید به درآمد بالا می‌‌رسید.

افسانه شماره یک: برای آرایشگر شدن باید حتماً سالن بزنیم

اگر از آرایشگرهای حرفه‌ای بپرسید، اکثراً به شما می‌گویند که در دوران هنرجویی، در یک سالن به‌عنوان کارآموز کار می‌کرده‌اند تا هم حرفه‌ای شوند هم بتوانند هزینه کلاس‌ها و مواد آموزشی را تهیه کنند. بعضی ها هم یکی از اتاق‌های منزلشان را تبدیل به آرایشگاه کرده‌اند و با دریافت دستمزدی کمتر از آرایشگاه‌ها به همسایه‌ها و اعضای خانواده یا دوستانشان، خدمات ارائه داده‌اند.

افسانه شماره دو: برای آرایشگر شدن باید حتماً در آموزشگاه آرایشگری، آموزش ببینیم

اگر می‌خواهید سالن بزنید ضروری است که مدرک فنی‌وحرفه‌ای بگیرید اما اگر می‌خواهید در گام اول، فقط می‌خواهید بدانید آیا شغل آرایشگری مناسب شما است یا نه، پیشنهاد مرال این است که با مسئول یک سالن آرایش صحبت کنید و از او خواهش کنید تا شما را به عنوان دستیار در آرایشگاه استخدام کند. هم می‌توانید از کار در آرایشگاه، کسب درآمد کنید هم می‌توانید فوت‌وفن‌های آرایشگری و برخورد با مشتری را از یک آرایشگر حرفه‌ای یاد بگیرید.

زمانی که من می‌خواستم آرایشگری را شروع کنم، با خودم می‌گفتم من که به نقاشی و کارهای هنری علاقه ندارم، احتمالاً در آرایشگری هم استعدادی ندارم. اما بعد از مدتی کلنجار رفتن با خودم، تصمیم گرفتم در یک سالن آرایشگری به‌عنوان دستیار، کار کنم تا مطمئن بشوم که می‌خواهم آرایشگر بشوم یا نه.

در آن زمان، یعنی اواخر سال 1397، مبلغ یک میلیون تومان به یک آرایشگر پرداختم که به من خودآرایی یاد دهد و مرا به‌عنوان دستیار در سالن خودش بپذیرد. من در دوره خودآرایی و دوران کارآموزی در سالن آن خانم آرایشگر، اصلاح صورت و ابرو، اپیلاسیون، گریم صورت، چندین مدل سایه چشم، اتو کشیدن مو، فر کردن مو، سشوار کشیدن، نکات رنگ مو، آشنایی با رنگ و دکلره، نکات آرایش دائم یعنی فیبروز و قاب و سایه ابرو، شیدینگ و خط لب، و همچنین چندین مدل کوتاهی مو را یاد گرفتم.

بعد از گذشت حدود 2 ماه از دوران کارآموزی، من تصمیم گرفتم که آرایشگر بشوم و در یک آموزشگاه ثبت نام کردم. برای شروع، دوره آرایش و پیرایش زنانه را انتخاب کردم.

افسانه شماره سه: برای آرایشگر شدن باید حتماً همه دوره‌های آرایشگری فنی‌وحرفه‌ای و آکادمی‌های آرایشگری را بگذرانیم

اگر می‌خواهید سالن آرایشگری بزنید، برای دریافت پروانه کسب آرایشگری در ابتدا حداقل به یک عدد مدرک آرایشگری فنی‌وحرفه‌ای نیاز دارید و بعدا باید 8 مدرک معین را داشته باشید. پیشنهاد مرال این است که اولین دوره‌ای که می‌خواهید شروع کنید، دوره آرایش و پیرایش زنانه فنی‌وحرفه‌ای باشد. دومی هم مانیکور و سومی هم دوره آرایشگر دائم. بقیه دوره ها، تقریبا تکمیل‌گر این سه دوره هستند.

سخن پایانی

در این مقاله، 3 افسانه درمورد آرایشگری به شما گفتیم که شما می‌توانید با بی‌توجهی به آن‌ها به کسب درآمد از آرایشگری بپردازید و به استقلال مالی برسید. یاد گرفتن آرایشگری اصولی، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود و حتی درآمدی هم برایتان داشته باشد. حتی می‌توانید هنرجو بذیرید و خودتان مربی آرایشگری شوید. برای کسب درآمد در منزل و رسیدن به استقلال مالی در خانه، ابتدا باید حوزه موردعلاقه خودتان را باتوجه به شرایط فعلی و توانایی‌ها و مهارت‌هایتان انتخاب کنید. اگر با خواندن این مقاله، هنوز در مورد کسب درآمد در خانه از آرایشگری مطمئن نیستید، پیشنهاد مرال به شما مطالعه مقاله چگونه یک زن خانه دار شاد و پولدار شویم است.

اگر به آرایشگری علاقه دارید و از روبرو شدن با افراد مختلف لذت می برید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد.

در طول تاریخ بشر زیبایی و آراستگی مورد توجه همه بوده است. ظاهر افراد تا حد زیادی نشان‌دهنده شخصیت افراد است و در ارتباطات اجتماعی نیز موثر است زیرا یکی از دلایل آرایش برای افراد، پوشاندن عیب‌های مو و پوست و همچنین زیباتر شدن است.

آرایشگری فن و هنری است که به زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد (پوست، مو و …) می پردازد. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است. در کشور ما آرایش بیشتر برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود.

آرایشگر زنانه به کوتاه کردن، مدل دادن، رنگ کردن موها، آرایش صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن‌ها می پردازد. در آرایشگاه‌های مردانه، کارهای کوتاه کردن، حالت دادن و رنگ کردن موها، پاکسازی و اصلاح صورت انجام می‌شود.

منبع: آکادمی آرایشگری مرال www.meral.ir

درمورد نویسنده

فهیمه جوادیان مدیر وبسایت آکادمی آرایشگری مرال است. او چندین مدرک آرایشگری فنی‌وحرفه‌ای دارد و فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد انرژی در مقطع کارشناسی ارشد است.

فهیمه جوادیانمشاهده نوشته ها

Avatar for فهیمه جوادیان

فهیمه جوادیان 👰به خانم‌های خانه‌دار کمک می‌کنم آرایشگر بشن ❌به نظر من دلیل شکست در یادگیری، اصولی یاد نگرفتنه❌ 👩‍🏫روش کار من، آموزش تخصصی طبق کتابهای فنی و حرفه ایه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *