چگونه یک زن خانه دار شاد و پولدار شویم

چگونه یک زن خانه دار شاد و پولدار شویم

چگونه یک زن خانه دار شاد و پولدار شویم


برای خوشبخت شدن شوهر و فرزندان، اول باید زن احساس خوشبختی کند. کسب درآمد در منزل و رسیدن به استقلال مالی باعث شادی در زندگی زنان می‌شود. در این مقاله، مرال به شما یاد می‌دهد حوزه کسب درآمد خود را پیدا کنید.

در سال 1979 میلادی که مصادف با 1357 شمسی است، آقای بنجامین دیل وتریل Benjamin Dale Wetherill پایان‌نامه‌ای با عنوان مطالعه رضایت از زندگی بین زنان خانه دار تمام وقت و همسران شاغل تمام وقت خارج از خانه در ایالت اوکلاهما نوشت. در این پایان نامه 70 صفحه‌ای، به 2700 زن 18 سال به بالا که در ایالت اوکلاهامای آمریکا رندگی می‌کردند، پرسشنامه‌هایی داده شد که پر کردن آن یک ساعت طول می‌کشید.

نتیجه این تحقیق نشان داد که زنان خانه‌دار بین 18 تا 34 سال که شاغل نیستند، به‌خاطر اینکه اوقات فراغت بیشتری نسبت زنان شاغل دارند، خوشحال‌تر هستند اما در سنین بالاتر از 34 سال، زنانی که هم شاغل هستند هم خانه‌دار، نسبت به زنانی که صرفا خانه‌دار هستند و زنان مجرد شاغل، خوشحال‌تر هستند.

این نتیجه نشان می‌دهد که رنان خانه‌دار، به مرور زمان، از این اوقات فراغت، خسته می‌شوند که باعث افسردگی می‌شود و دوست دارند کسب درآمد کنند. پس هرچه زودتر کسب و کار خانگی خود را به راه بیندازید و از مجردها جلو بزنید.

پیشگیری از افسردگی زنان خانه‌دار با مراجعه منظم به مشاور خانواده

طبق آمار تحقیقات مراکز روانشناسی بر روی ازدواج ها و طلاق ها، ویژگی های مثبت و منفی بین سه الی شش ماه پس از آغاز زندگی مشترک زیر یک سقف، به میزان واقعی خود مشاهده می شوند که موجب بروز اختلافات و مشاجره هایی بین زن و شوهر می شود..
مشاوران خانواده به صحبت های شما گوش می دهند و شما را راهنمایی می کنند. در اینترنت جستجو کنید: مشاوره خانواده تلفنی. تماس بگیرید و مشکلتان را بگویید.

پیشگیری از افسردگی زنان خانه دار با مطالعه کتاب

مطالعه کتاب به‌صورت هدفمند، باعث کاهش افسردگی می‌شود. بنابراین‌ می‌توانیم نتیجه بگیریم که مطالعه هدفمند در پیشگیری از افسردگی نیز مؤثر است.
مطالعه هدفمند یعنی اینکه ابتدا موضوع خاصی را مشخص کنیم و بعد در جهت رسیدن به آن هدف خاص، مطالعه را آغاز کنیم. مثلا کتاب آیین همسرداری بخوانید تا روش های جذب عشق شوهر را یاد بگیرید. یا اگر ازدواج باعث شده که اوقات بیکاری‌تان به بطالت بگذرد، بهتر است که کتابهایی درمورد میلیونرهای خودساخته بخوانید.

کتاب فیزیکی بخوانیم یا کتاب الکترونیکیPDF ؟

ممکن است بگویید کتاب گران یا جاگیر است ولی مطالعه با گوشی راحت‌تر است اما درواقع، این بیشتر نشانه تنبلی و راحت‌طلبی است. وقتی یک کتاب فیزیکی را به دست می‌گیریم و گوشی خود را کنار می‌گذاریم و به یک مکان ساکت و آرام می‌رویم، بیشتر احساس کتاب‌خوان‌ بودن به ما دست می‌دهد و تمرکز ما هم بیشتر می‌شود.
وقتی کتاب را ورق می‌زنیم، می‌توانیم از بوی کاغذ و جوهر هم لذت ببریم اما وقتی یک کتاب الکترونیکی PDF را در گوشی یا تبلت می‌خوانیم، نور گوشی به چشم ما آسیب می‌زند و حتی ممکن است به خاطر پیام‌های جدیدی که برایمان از شبکه‌های اجتماعی می‌آید، وارد پیام‌رسان‌ها شویم و مطالعه را فراموش کنیم.
مزیت دیگر هم این است که می توانیم آن کتاب را به دیگران امانت یا هدیه دهیم.

چگونه یک زن خانه‌دار شاد و پولدار شویم

برخی از زنان خانه‌دار، شوهرشان پولدار است اما هرموقع که می‌خواهند از همسرشان پول بگیرند یا وقتی چیزی می‌خرند باید هزاران دلیل بیاورند. این رفتارها هم باعث افسردگی زنان خانه‌دار می‌شود. راه حل این کار، بسیار ساده است. استقلال مالی پیدا کنید.

چگونه به استقلال مالی برسیم

ژاپنی‌ها یک اصطلاح با تلفظ ایکیگای دارند. ایکیگای، نوعی سبک زندگی است. اگر بتوانید ایکیگای خود را پیدا کنید، یک زندگی شاد و طولانی خواهید داشت.

چگونه ایکیگای خود را پیدا کنیم؟

یک کاغذ تمیز و ترجیحاً A4 بردارید و چهار ستون رسم کنید. ستون‌ها را از راست به چپ، به این ترتیب، نام‌گذاری کنید: مهارت‌ها و توانمندی‌ها، زمینه‌های قابل کسب درآمد، نیازهای جامعه، مواردی که افراد حاضرند بابت آن پول بپردازند.

ستون مهارت‌ها و توانمندی‌ها

در این ستون، همه توانمندی‌های فیزیکی و ذهنی خود و همچنین همه آموزش‌هایی که از کودکی تا الان یاد گرفته‌اید را زیر هم بنویسید.
دست، پا، چشم، گوش، ضریب هوشی، رشته تحصیلی، مدرک تحصیلی، زبان‌های خارجی، آشپزی، ترشیجات و مربا درست کردن، کیک و شیرینی پختن، تایپ، ساختن پاورپوینت، آرایشگری، بافتنی، خیاطی، فعالیت در شبکه های اجتماعی،…
در نهایت هم علاقه‌هایتان را بنویسید: موسیقی، نقاشی، ورزش، هنرهای رزمی، خوانندگی، بازیگری،…
سعی کنید حداقل بیست الی پنجاه مورد بنویسید.

اگر شغل آرایشگری مدنظر شما است، خواندن مقاله 3 افسانه آرایشگری که باید بدانید را از دست ندهید.

ستون زمینه‌های قابل کسب درآمد

از بین مواردی که در ستون اول نوشتید، موارد قابل درآمدزایی را در ستون دوم بنویسید. ممکن است شما یک مهارت در کودکی یاد گرفته باشید که الان دیگر تحت هیچ شرایطی قابل درآمدزایی نیست. آن را در ستون دوم ننویسید.

ستون نیازهای جامعه

از بین موارد ستون دوم، موارد مورد نیاز جامعه را در ستون سوم بنویسید

ستون مواردی که افراد حاضرند بابت آن پول بپردازند

از بین موارد ستون سوم، مواردی را در ستون چهارم بنویسید که افراد حاضرند بابت آن پول بپردازند. موارد داوطلبانه و رایگان را حذف کنید. این لیست نهایی، شامل گزینه‌های ایکیگای شما است. یعنی حوزه‌هایی که شما در آن‌ها مهارت یا علاقه دارید و افراد جامعه نیز حاضرند بابت آن‌ها به شما پول بپردازند. اکنون در اینترنت جستجو کنید: کوچینگ کسب‌وکار. Coach ها، افرادی هستند که برای ارائه خدمات مشاوره توسعه فردی و راه‌اندازی کسب‌وکار، مدرک بین‌المللی دارند. یک نوبت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو کنید و در زمان مشاوره، موارد این چهار ستون را با او مرور کنید. او به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را بگیرید.

به عنوان مثال، لیست نهایی من شامل نویسندگی، سئو، طراحی سایت وردپرس، ترجمه و آرایشگری بود. برای تلفیق همه این موارد، یک وبسایت آموزش آرایشگری راه‌اندازی کردم که هم علایق مرا پوشش می‌دهد و هم جامعه حاضر است بابت خرید آموزش‌ها پول بپردازد.

نتیجه‌گیری

برای خوشبخت شدن شوهر و فرزندان، اول باید زن احساس خوشبختی کند. کسب درآمد در منزل و رسیدن به استقلال مالی باعث شادی در زندگی زنان می‌شود.

منبع: آکادمی آرایشگری مرال www.meral.ir

درمورد نویسنده

فهیمه جوادیان مدیر وبسایت آکادمی آرایشگری مرال است. او چندین مدرک آرایشگری فنی‌وحرفه‌ای دارد و فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد انرژی در مقطع کارشناسی ارشد است.

فهیمه جوادیانمشاهده نوشته ها

Avatar for فهیمه جوادیان

فهیمه جوادیان 👰به خانم‌های خانه‌دار کمک می‌کنم آرایشگر بشن ❌به نظر من دلیل شکست در یادگیری، اصولی یاد نگرفتنه❌ 👩‍🏫روش کار من، آموزش تخصصی طبق کتابهای فنی و حرفه ایه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *