چگونه انواع پلک را میکاپ کنیم-مرال بیوتی

چگونه انواع پلک را میکاپ کنیم؟

در خودآرایی یا دگرآرایی، بسیار اهمیت دارد که با انواع چشم آشنا شویم و بعد میکاپ را شروع کنیم. با مرال بیوتی همراه باشید.

سلام. حالتون چطوره؟ امروز می خوام یه بحث خیلی جالب رو براتون باز کنم و راجع به انواع پلک چشم براتون صحبت کنم که هر نوع چشمی که داشته باشید، بتونید قشنگتر آرایش کنید.

یکی از پلک های سخت برای آرایشگر ها ، میکاپ آرتیست ها و کسایی که کار بیوتی می کنند، پلک افتاده یا هودد آیز Hooded eyes هست. درواقع ، هودد آیز یا پلک پف کرده یا پلک افتاده ، گوشه های خارجی پلک رو به سمت پایین هدایت می کنه و از قسمت جلویی ، گود هست . حالا باید چیکار کنید؟ باید این قسمت ها که گود هست توی قسمت جلویی چشم رو باید با یک رنگ روشن ، بیرون بیارید که وقتی نور بهش میتابه و به چشم مخاطب میخوره، روشن تر و بیرون تر به نظر برسه و اما روی اون پلک رو با یه قلم سر گرد بتونیم پف پلک رو کاملا از بین ببرید.

حالا چطور این کار رو می کنید؟ اول میاید رنگ روشن رو توی قسمت جلویی چشم ، حسابی بلند blend می کنید . رنگتون میتونه براق باشه ، میتونه براق باشه. اگر گوشه داخلی چشمتون چروک هست، بهتره از رنگ های مات استفاده کنید. توی این پالت Palette، یه سری رنگ های گرم دارم، توی این این پالت یه سری رنگ های سرد دارم. می خواستم بهتون نشون بدم که فقط از رنگ های گرم برای پف پلکتون باید استفاده کنید.

حالا برام مهمه دقیقا روی اون قسمت پف ، برجستگی یا استخوان ابروی بیرون زده که هودد آیز هست و داره چشم شما رو درواقع پف کرده به نظر می رسونه، این رنگ گرم رو خیلی خیلی محو ، بلند کنید. دقت کنید که این رنگ با پوست خودتون فقط دو درجه تفاوت رنگ داشته باشه نه بیشتر نه کمتر. اگه بیشتر باشه، بد شکل به نظر میاد، شبیه آرایش های قدیمی میشه، اگر هم کمرنگ باشه، درواقع انگار هیچکاری انجام ندادین.

حالا اکه دوتا چشم من رو با هم مقایسه کنید، می بینید که توی قسمت جلویی چشمم که رنگ روشن استفاده کردم، با این یکی که هیچ رنگی استفاده نکردم، فرقش اینه که باعث افزایش حجم توی قسمت جلویی چشمم شده این رنگ روشن و چشمم رو داره کشیده تر نشون میده. درصورتی که پف پشت چشمم رو با رنگ برنز گرفتم. شما حتی می تونین به جای سایه از برنزر ( کرم پودر یا رژ گونه یا کانتور برنزه کننده صورت ) صورتتون استفاده کنید برای پلک های افتاده و پف دار.

نکته بعدی راجع به چشم های از هم دور یا به هم نزدیک هست. قانون اصلیش اینه که بین چشم و ابروی هر شخص باید اندازه یک چشم همون شخص، فاصله باشه. یعنی این جوری. مثل چشم سوم . پس اگر کسی چشماش به هم نزدیکه، فاصله بین دو تا چشمش مثلا مثلا مثل خانوم هایی که چشم ابرو مشکی هستند، فاصله چشم و ابروشون کمه یا اخمالو به نظر می رسن یا تتوی اشتباه خیلی نزدیک دارن که فاصله چشم و ابروشون خیلی خیلی به هم نزدیک نشون میده. این اشخاص باید بیان از انواع سایه هایی استفاده کنن که مثل اینی که زدم، فاصله چشم هاشون رو باز کنه و اصلا از رنگ های تیره جلوی چشمشون استفاده نکنن.

و اما کسایی که چشم هاشون از هم دوره، یه خورده مثل من، می تونن چشم هاشون رو به هم نزدیک کنن. چطوری؟ بیان از جلوی چشمشون از رنگ های سایه های تیره تر استفاده کنند. مثل این سایه ای که بهتون نشون میدم. خب اول اومدم با رنگ برنز یه تیرگی توی این قسمت انداختم که بعد چشمم رو تعریف کرده باشم و رنگ تیره رو از جلوی چشمم محو می کنم رو به عقب. شما می تونید این قسمت رو هم تیره کنید یا می تونید به رنگ روشن یا طبیعی خودش بزارید بمونه.

برای اینکه کشیدگی انتهای چشم هم از بین نره، کمی رنگ تیره رو توی انتهای چشمم محو می کنم. ممکنه الان صورت من یکمی عجیب به نظر بیاد ولی این سایه این طور نشون میده که چشم رو درشت تر و باز تر و کشیده تر میکنه و این سایه نشون میده که چشم ها رو میتونیم از جلو به هم نزدیک تر کنیم. مخصوص کسایی هست که دوست دارن فاصله چشم و ابروشون کمی کوتاهتر بشه.

مدرس: سپیده فتاحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.