چگونه موهای بلند را حالت دهیم؟

برای حالت دادن به موهای بلند، نیاز به آشنایی با ابزار و لوازم مورد نیاز و چگونگی حالت دادن موهای بلند است که در زیر به شرح آن ها پرداخته شده است. با مجله آرایشی مرال همراه باشید.

میزامپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می شود. موها با انجام میزامپلی به صورت حلقه های بسیار زیبا در می آید و زیباتر جلوه می کند. برای بهتر انجام شدن میزامپلی استفاده از لوسیون حالت دهنده و خشک کردن کامل مو قبل از باز کردن آن ضروری است. همچنین طرز قرار گرفتن بیگودی ها نیز مهم است، زیرا نحوه ی قرار گرفتن بیگودی ها در زوایای مختلف نتایج بسیار متفاوتی را ایجاد می کند.

موها را طبق مدل انتخابی میزامپلی باید تقسیم بندی نمود. مناسب ترین زاویه برای میزامپلی، زاویه ۹۰ درجه و عمود بر سر می باشد. قابل ذکر است چنان چه بیگودیها به طرف جلو کشیده شوند، ریشه های مو از هم باز و جدا می شوند. بعد از پیچیدن تمام بیگودیهای مورد نظر از تور بیگودی استفاده نموده و برای اینکه گوشها آسیب نبیند از پوشش دهنده گوش پنبه یا دستمال کاغذی روی گوشها استفاده نمایید.

به طور کلی شینیون به انواع باز، بسته و تلفیقی ( باز و بسته ) تقسیم می شود که مدل های بسته برای موهای بلند مناسب تر می باشند. برای ایجاد فر و حلقه های برجسته می توان از موپیچ نیز استفاده نمود. هنگام حالت دادن با موپیچ، موها باید خشک و تمیز شده باشند.

شینیون مناسب با چهره

مدل مویی که مناسب هر نوع صورت باشد باعث زیبایی صورت و اعتماد به نفس بیشتر می شود برای انتخاب مدل موی مناسب باید به شکل صورت توجه کرده و با توجه به آن مدل موی مناسب را انتخاب کرد. برای داشتن بهترین مدل موی جمع باید نیم رخ صورت، مدل لباس و البته فرم صورت را در نظر بگیرید.

چهره های کشیده

برای چنین صورتهایی بهتر است که نیمی از پیشانی بوسیله چتری گرفته شود. از ایجاد خطوط عمودی بوسیله مو در کنار چهره بپرهیزید، در صورتی که تمایل دارید مقداری از مو بصورت باز در کنار چهره باشد سعی کنید به صورت خطوط منحنی قرار بگیرد بطور مثال فر باشد و یا به صورت حلقه یا موج باشد. از بالا رفتن بیش از حد شنیون بپرهیزید، سعی کنید شنیون رو به صورت یکطرفه درست کنید. از تاجهای منحنی یا گل یکطرفه استفاده کنید، فرق وسط هم میتواند گزینه خوبی برای چنین صورتهایی باشد، همچنین شینیون به حالت شلوغ و فر در اطراف چهره مناسب است. معمولا افراد دارای چنین صورتهایی حتما گردن بلندی هم دارند، مدلهای با تور در کنار سر که تا روی گردن ادامه دارند می توانند مدلهای مناسبی باشند.

چهره های گرد

برای چنین صورتهایی بهتر است که موها به سمت بالا جمع شوند، مدلهای شنل و فرخی و مناسب هستند. بر عکس در صورتهای لاغر گرد بهتر است از خطوط عمودی در کنار صورت استفاده شود، چتری کج که نیمی از پهنای صورت رو گرفته باشد بسیار مناسب است. بهتر است مدل شنیون در بالای سر باشد تا به کشیده تر شدن چهره کمک کند. شدن چهره کمک کند.

نکته های مهم شینیون

به قسمتهایی از مو که به وسیله کش و سنجاق مهار می شود پایه شینیون گویند.

یکی از راه های حجیم نشان دادن مو پوش دادن آن می باشد.

سنجاق سر باید مناسب با مدل و حجم مو انتخاب گردد.

برای انجام شینیون موهای فر اول باید موها را پیچیده، سشوار کرده و سپس موها را حالت دهیم.

برای ایجاد فرق پوشیده، موهای جلوی سر را کاملا پوش دهید و روی پوشها را صاف نمایید و سنجاق بزنید تا برجسته شود. این فرق مناسب افراد با پیشانی کوتاه می باشد.

برای حالت دادن موقت موها از بیگودیها، گیره های بزرگ و کوچک استفاده می شود.

انواع فیکساتور برای شینیون : فیکساتورهای براق کننده، تثبیت کننده و نگه دارنده می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.