چگونه موهای کوتاه را حالت دهیم

برای براشینگ کردن موها قبل از شروع کار نیاز به آشنایی با ابزار و لوازم براشینگ و نحوه حالت دادن مو با برس گرد و سشوار می باشد که در زیر شرح داده شده است. با مجله آرایشی مرال همراه باشید.


لوازم مورد نیاز برای حالت دادن موهای کوتاه

سشوار، اتو، موپیچ برقی، انواع شانه فلزی یا کائوچوئی محکم، انواع برس، پیش ہند، حوله، انواع لوسیون جالت دهنده، فیکساتور، کاندیشنر، شامپو، سرم کریستال، کلیپس

براشینگ

براشینگ مو همان عمل جالت دادن موها به وسیله ی یک حرارت( مثل سشوار) و برس است. براشینگ با سشوار و برس گرد انجام می شود. برای این که براشینگ دوام بیشتری داشته باشد، از لوسیون های حالت دهنده مو مانند : محلول میز امپلی، ژل، موس استفاده نموده و برای ثابت کردن موها بعد از براشینگ باید از فیکساتور ثابت کننده استفاده شود. تکنیک براشینگ برای حالت دادن موهای کوتاه مناسب است. “

براشینگ به روشهای مختلف انجام می شود. برس های ظریف مخصوص فر دادن موها است. با برس های متوسط می توان موها را به رو که به مدل پر معروف است، فرم داد. از برس های نسبتا بزرگ در براشینگ به زیر که مناسب مدل های مصری و کلوش است استفاده می گردد. به طور کلی براشینگ به حالت های زیر، رو، مورب و یا شلوغ انجام می گردد.

چه مواردی که قبل از براشینگ باید رعایت شود

براشینگ نوعی آرایش طبیعی بو است که بدون استفاده از بیگودی انجام می شود.

مدل موها باید در نظر گرفته شود، جنس و نوع مو و اندازه مو نیز حائز اهمیت است. هنگام براشینگ موها باید تمیز بوده، دسته های ظریف بردارید و گرما را متناسب با جنس مو تنظیم نمایید. اگر موها خشک باشد، به خوبی حالت نمی گیرد و نتیجه کار خوب نخواهد شد. ریشه را باید خشک نموده و ساقه را نم دار کنید. برای موهای دکلره یا رنگ شده اول به موها کاندیشنر زده، بعد براشینگ را انجام دهید.

برس های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب ترین هستند و بهترین شکل زا به موهای تان خواهند داد.

هدف از براشینگ ایجاد یک حالت لطیف، خوش فرم و طبیعی برای مکان صورت موقت در موها می باشد.

هنگام براشینگ به طبیعت موها دقت نمایید در صورت خشک بودن موها بهتر است برای این حالت زیباتر به مقدار کم از کرم مو استفاده نمایید.

اگر بخواهید در قسمتی از موها حجم بیشتری ایجاد نمایید باید از برس با قطر زیاد در ناحیه ریشه مو و نگه داشتن موها در زاویه ۱۸۰ درجه هنگام سشوار کشیدن استفاده گردد.

براشینگ ابتدا از قسمت پشت سر ( موهای پشت گردن قسمت زیر ) انجام می شود.

در موهای نرم براشینگ کردن مو دارای حساسیت بیشتری است و لذا بهتر است برای حاصل شدن نتیجه بهتر از ژل مایع و حجم دهنده مناسب استفاده شده و لایه های مو نازک برداشته شود.

برای موهای حساس از دمای متوسط سشوار استفاده نموده و برای جلوگیری از پیچیده شدن و گره خوردن موهای بلند هنگام براشینگ برس را متناسب با اندازه مو انتخاب کنید. سشوار را برای صاف شدن بهتر مو بصورت مایل از ریشه به طرف ساقه نگه دارید. زمانی که دسته ی مو به حالت دلخواه درآمد از باد سرد سشوار استفاده کنید. مراقب باشید داغ شدن بیش از حد المنت سشوار، در موها ایجاد سوختگی می کند.

برای جلوگیری از اتصال بدنه فلزی سشوار به وسیله فازمتر آن را کنترل نمایید.

اگر در زمان براشینگ رطوبت اضافی مو به اندازه کافی گرفته نشده باشد، خشک کردن و حالت دادن موها نیاز به زمان بیشتری دارد.

هنگام براشینگ به وسیله برس فرهای مو باز می شوند.

از معایب براشینگ این است که آرایشگر زمان زیادی برای انجام آن نیاز داشته و به صورت دائمی نمی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.