7 نکته برای راه‌اندازی آرایشگاه در منزل که نمی‌دانید

هفت نکته برای راه‌اندازی آرایشگاه در منزل

هفت نکته برای راه‌اندازی آرایشگاه در منزل


هفت نکته برای راه‌اندازی آرایشگاه در منزل

یکی از راه‌های کسب درآمد در منزل برای خانم‌ها، راه‌اندازی آرایشگاه در خانه است. در این مقاله، مرال شما را با چندین نکته درمورد راه‌اندازی آرایشگاه خانگی در قالب سوالات متداول، آشنا می‌کند که دانستن آنها در ابتدای کار می‌تواند به شما چشم‌انداز مناسبی برای تصمیم‌گیری بدهد. با مرال همراه باشید.

1. راه‌اندازی یک سالن آرایش در خانه چه مزیتی دارد؟

فرقی نمی‌کند که مجرد باشید یا متاهل، دانشجو باشید یا دانش‌آموز، شاغل باشید یا بیکار، خانه‌دار باشید یا دختر خانه؛ در هرصورت، شما می‌توانید از وقت‌های آزادی که در طول روز یا روزهای تعطیل دارید، پول دربیاورید. در مقاله چگونه یک زن خانه دار شاد و پولدار شویم، مرال به شما یاد داد که چگونه حوزه کسب درآمد در خانه را مشخص کنید. اگر آن مطلب را نخوانده‌اید، حتماً آن را مطالعه کنید چون زندگی شما را متحول می‌کند.

وقتی در خانه خود آرایشگاه تاسیس کنید، اجاره بها و هزینه آب و برق صنعتی و حتی کرایه رفت و آمد به آرایشگاهتان را نمی‌پردازید و به راحتی هم به کارهای منزل و درس و تکالیفتان رسیدگی می‌کنید. می‌توانید طبق تایم‌های آزادتان به مشتری‌ها نوبت بدهید و نیازی نیست از تایم کارهای ضروری‌تان کم کنید یا آنها را تلمبار کنید.

می توانید از اعضای خانواده به عنوان مدل تمرین و یا دستیار هم استفاده کنید.

راه_اندازی یک سالن آرایش در خانه چه مزیتی دارد؟
راه‌اندازی یک سالن آرایش در خانه چه مزیتی دارد؟

2. برای تاسیس آرایشگاه، سالن و مغازه اجاره کنیم یا در خانه کار کنیم؟

در دورانی که هنرجوی رشته آرایشگری هستید و سرمایه هنگفتی ندارید، یکی از اتاق‌های منزل یا اتاقکی در پارکینگ یا انتهای حیاط که بالااستفاده مانده یا از آن به‌عنوان انباری استفاده می‌کنید را تمیز و تخلیه کنید. آن را برای راه اندازی سالن آرایش خود آماده کنید.

در اینترنت جستجو کنید و دکوراسیون مناسبی برای آن انتخاب کنید. از مربی آرایشگری خود نیز می‌توانید کمک بگیرید. آدرس چند آرایشگاه واقع در محله یا شهرتان که به لاکچری و باکلاسی معروف هستند را پیدا کنید و به آنجا مراجعه کنید. ایده‌هایتان را یادداشت کنید و با چند طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید. برای مشاوره می‌توانید از مشاورهای تلفنی و آنلاین هم استفاده کنید.

در قسمت انجمن پرسش و پاسخ در وبسایت salongeek، یکی از کاربران پرسیده است که:

سوال کاربر:

مشاوره لازم دارم! من به دنبال شروع کار برای خودم در سال آینده هستم. بقیه چطور این کار را کرده اند؟ آیا بهتر است این کار را از خانه شروع کنیم یا محلی را تهیه کنیم؟

پاسخ کاربر:

این ترجیح بسیار شخصی است. من کار در خانه را انتخاب می‌کنم زیرا می‌توانم ساعات کاری خود را بر اساس آن تنظیم کنم و نیازی نیست نگران مراقبت از کودک باشم.

اگر فردی بسیار اجتماعی و پرحرف هستید، ممکن است اگر در خانه کار کنید، کاملاً منزوی شوید، اما برای من مناسب است. حدود 9000 نفر در اینجا زندگی می‌کنند و من روزانه می‌توانم با آن‌ها در ارتباط باشم.

با این حال، یک چیز را باید در نظر داشت که وقتی تازه کار هستید و احتمالاً بی‌تجربه هستید، به عهده گرفتن مسئولیت یک سالن بسیار دلهره‌آور است. زیرا چه مشتری داشته باشید و چه نداشته باشید، همه صورت‌حساب‌ها باید پرداخت شوند.

کار از خانه ممکن است شروع خوبی باشد. ابتدا مشتری‌هایتان را ثابت کنید و سپس آرایشگاه خانگی‌ را به یک سالن خارج از خانه گسترش دهید.

3. حداقل متراژ برای آرایشگاه چقدر باید باشد؟

کمینه متراژ برای راه اندازی یک آرایشگاه زنانه از نظر اتحادیه صنف آرایشگران، 18 متر است. البته این فضا بسته به نوع کار شما متفاوت و احتمالا بیش از این میزان خواهد بود.

به طور مثال اگر شما می خواهید یک آرایشگاه معمولی با ارائه خدمات روزمره راه اندازی کنید به 40 متر فضا و سه نفر نیروی کار متخصص و با تجربه نیاز خواهید داشت.

4. برای تاسیس آرایشگاه در خانه به چه سرمایه‌ای نیاز داریم؟

نیازی نیست که در ابتدا همه لوازم را در سطح تخصصی و گران‌قیمت تهیه کنید. آینه، صندلی‌ها و کمد را طبق نظر طراح با یک هزینه پایین یا متوسط تهیه کنید. لوازم تخصصی آرایشگری را نیز زیرنظر مربی آموزشگاه آرایشگری انتخاب و تهیه کنید. مربی‌ به شما یک لیست می‌هد و مغازه‌ای نیز برای تهیه آن لیست به شما معرفی می‌کند. اگر موارد لیست را خودتان در منزل دارید، با مشورت با مربی، از همان‌ها برای تمرین و ارائه خدمات به مشتری در سالن خود استفاده کنید تا تمام شود.

برای تاسیس آرایشگاه، سالن و مغازه اجاره کنیم یا در خانه کار کنیم
برای تاسیس آرایشگاه، سالن و مغازه اجاره کنیم یا در خانه کار کنیم

5. برای تاسیس سالن آرایش در خانه، باید چه مراحل قانونی طی کنیم؟

اگر آن منزلی که در آن زندگی می‌کنید، اجاره کرده‌اید، باید ابتدا از صاحب‌خانه اجازه بگیرید و درصورت لزوم، قرارداد اجاره خود را برای مدت طولانی‌تری تمدید کنید. اگر آن اتاقی که مدنظر شما است، نیاز به بازسازی دارد یا نیاز است که برای نصب دکور و آینه، دیوارها سوراخ شوند، باید حتما اول رضایت صاحب‌خانه را جلب کنید چون بعد از اینکه از آنجا بروید، باید دکوراسیون را با خود ببرید و ممکن است آن اتاق، دیگر به درد اجاره‌نشین بعدی نخورد.

اگر آن خانه متعلق به خودتان و خانواده‌تان است، باید ابتدا پدر یا همسرتان را در جریان این کار بگذارید و با آن‌ها هم مشورت کنید زیرا شاید آنها تصمیم به تعویض خانه داشته باشند و هنوز با شما درمیان نگذاشته باشند. درصورتی که تصمیم به تعویض منزل دارید، آن را در اولویت بگذارید و به سرعت خانه خود را جابجا کنید. تا بتوانید هرچه زودتر سالن خود را افتتاح کنید.

بعد از اینکه تصمیم نهایی برای تاسیس سالن آرایشگری در خانه را گرفتید، باید به فکر انجام کارهای اداری و مجوزهای قانونی باشید. اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی، دارائی، مجمع امور صنفی، سازمان فنی‌وحرفه‌ای شهرستان و مرکز بهداشت نیز در تایید مجوز تاسیس آرایشگاه نقش زیادی دارند. از مربی خود بخواهید که شما را راهنمایی کند.

6. بعد از افتتاح آرایشگاه خانگی خود، دستیار استخدام کنیم یا نه؟

اگر نیاز به همکار دارید، از اعضای خانواده کمک بگیرید و به آنها آموزش دهید.

بعد از افتتاح آرایشگاه خانگی خود، دستیار استخدام کنیم یانه
بعد از افتتاح آرایشگاه خانگی خود، دستیار استخدام کنیم یانه

7. حداقل سن برای گرفتن پروانه کسب چقدر است؟

حداقل سن برای اخذ پروانه 18 سال تمام است. اگر سن شما کمتر از هجده سال است، باید شرایط راه‌اندازی سالن در خانه بدون نیاز به پروانه کسب را از مسئول صدور مجوز کسب‌وکار خانگی بپرسید.

سخن پایانی

اکنون که با سوالات متداول در مورد راه‌اندازی آرایشگاه خانگی آشنا شدید، مرال به شما پیشنهاد می‌کند که مقاله 3  افسانه آرایشگری که باید بدانید را هم مطالعه کنید.

منبع: آکادمی آرایشگری مرال www.meral.ir

درمورد نویسنده

فهیمه جوادیان مدیر وبسایت آکادمی آرایشگری مرال است. او چندین مدرک آرایشگری فنی‌وحرفه‌ای دارد و فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد انرژی در مقطع کارشناسی ارشد است.

فهیمه جوادیانمشاهده نوشته ها

Avatar for فهیمه جوادیان

فهیمه جوادیان 👰به خانم‌های خانه‌دار کمک می‌کنم آرایشگر بشن ❌به نظر من دلیل شکست در یادگیری، اصولی یاد نگرفتنه❌ 👩‍🏫روش کار من، آموزش تخصصی طبق کتابهای فنی و حرفه ایه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *