تاروت چیست

فال تاروت چیست و ریشه کارت تاروت از کجاست ؟

دراسطوره ها و افسانه های باستانی درمورد خاستگاه و تاریخچه پیدایش تاروت ، روایات متعدد و مبهمی وجود دارد بطوریکه خاستگاه و تاریخ پیدایش و نام اصلی تاروت، مشخص نیست. در مجله مرال ، برخی تئوری های مربوط به تاریخچه پیدایش تاروت را برایتان توضیح می دهیم.

فال تاروت چیست ؟

اولین خاستگاه برخی از انواع کارت های بازی ، در چین و هند و شمال آفریقا و ایتالیا، عنوان می شود اما مدرک محکمی وجود ندارد که آنها را با کارت های تاروت مرتبط بدانیم. براساس برخی شواهد باستان شناسی،مبدا ظهور این کلام شگفت انگیز را به معابد مصر باستان نسبت می دهند.که درآنجا،تاروت در مراسم آیینی معابد نقش داشته است.برخی نیز معتقدند واژه تاروت از اسم “توت”الهه جادوی مصر باستان مشتق شده است.

بیشتر بخوانید: فال عشقی روزانه

این یادگار مصر باستان، یکی از اسرارعلوم غریبه می باشد که بطور معجزه آسایی پس از سوزانده شدن کتابخانه های مصر توسط دشمنان،از بلایا مصون مانده و طی قرن ها ،دست به دست به نسل های بعد رسیده است . در برخی نوشته ها آن را علاوه بر مصربه ایتالیا نیز نسبت می دهند. تاریخ های مختلفی در مورد پیدایش تاروت وجود دارد که معمولا در نوشته های تاروت به قرن دوازدهم میلادی اشاره می شود.

برخی محققین، تاروت را باعرفان عهد عتیق وآیین کابالاه مرتبط دانسته و آنرا بعنوان کلید آیین کابالاه و عهد عتیق می دانند. برخی معتقدند واژه تاروت از کلمه”تورا”که درزبان عبری به معنی قانون می باشد گرفته شده است. شکل گیری و نظم کارت های تاروت را بر مبنای نمادهای آیین کابالاه می دانند. یعنی چهار خال تاروت صغیر را برمبنای چهار حرف ” ی ه و ه ” که از کلمه مقدس عبری می باشند دانسته و همچنین آنرا با چهار عنصر اصلی جهان هستی یعنی آب، باد، آتش، خاک نیز در ارتباط می دانند.

٢٢ کارت تاروت کبیر را با نشانه های هیروگلیف مرتبط دانسته و آن را بر مبنای ٢٢ حروف الفبای عبری و ٢٢ جاده درخت کابالیستی آیین کابالاه ، می دانند. برخی نیز می گویند بااینکه ریشه آیین کابالاه از اسپانیاست اما آنجا هیچ سابقه ای از تاروت دیده نمی شود .

حتما بخوانید : آموزش ۶ نوع چیدمان کارت تاروت برای فال تاروت

اهمیت تفسیر صحیح کارت های تاروت کبیر

کارتهای تاروت کبیر مسیری برای خود شناسی معنوی است که برای فهمیدن معانی عمیق تر از مراحل مختلف زندگیتان چه در گذشته ، حال و آینده به شما یاری میرساند. معانی کارتهای تاروت کبیر نشان دهنده ساختار شخصیت و آگاهی انسان هاست. تصاویر بر روی کارتهای تاروت کبیر برآمده از دانش و حکمت تمدن های مختلف و همچنین رسم و رسومات سری و محرمانه آنهاست؛ رسم ورسوماتی از تمدن های مصری، بودایی، هندو، صوفی، عبری و ادیان مسیحی.

تصاویری که در کارتهای تاروت با آن سر و کار دارید ، شباهت بسیاری با تصاویر ماندالا دارد. تصاویر ماندالا تصاویری است که توسط تبتی های باستان بعنوان دروس معنوی و ماورائی در عبادتهایشان نقاشی شده است. این تصاویر مملو از جزئیات و نشانه هایی است که هر کدام از این جزئیات معانی و نشانه های خاص خود را دارد. به همین علت مطالعه و بررسی هر یک از تصاویر کارتهای تاروت کبیر و شناخت جزئیات آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر کدام از اشیاء و جزئیات کوچک که در تصاویر کارتهای تاروت کبیر مشاهده میکنید حاوی اطلاعات و پیام های مهمی است که باید از آنها شناخت داشته باشید.

تفسیر کارت های تاروت وارونه

هنگام ظاهر شدن یک کارت جهت آن از اهمیت بالایی برخوردار است و سرنوشت فال را تغییر میدهد. هنگامی که یک کارت در جهت معکوس ظاهر میشود معمولا بیانگر نشانه ها و مفاهیمی در تضاد با مفاهیم جهت درست آن کارت است. در هنگام گرفتن فال تاروت اگر تعداد زیادی از کارتهای تاروت کبیر برعکس ظاهر شود نشانه آن است که صاحب فال توجهی به این پیامها و نکات مهم نمی کند و قبل از آنکه به راهش ادامه دهد باید بازگردد به پیام و نکاتی که در کارت قبلی به او گوشزد شده است.

چگونه فال تاروت بگیریم

شرایط فالگیر فال تاروت حتماً باید توسط فالگیرهای معتمد و خبره انجام شود. یعنی کسانی که علاوه بر تسلط به تفسیر ورق های تاروت، دارای استعداد ذاتی غیبگویی و پیش بینی آینده باشند و حس ششم آنان قوی باشد. طرز قرار گرفتن ورق ها نیز باید صحیح باشد و به درستی تفسیر شود. فالگیر کارت های تاروت را بر اساس ترتیبی که چیده شده اند و معنای خود کارت ها تفسیر می کند. معنای کارت نزد تمام فالگیرها تقریباً یکسان است. با این حال، گاهی پیش می آید که یک فالگیر با استعداد و خبره از حس ششم و انرژی های ساطع شده از مراجعه کننده نیز برای گرفتن فال استفاده کند.

شرایط فالگیر تاروت

مکانی که فال تاروت در آن انجام می گیرد نیز حائز اهمیت است. بعضی محیطها چشم باطنی فالگیران را فعال تر می کنند. البته خصوصی بودن جلسه فالگیری در اولویت اول قرار دارد. مراجعه کننده نباید در زمان خوانده شدن فال دچار اضطراب باشد. عامل راحتی میان فالگیر و مراجعه کننده، تردید درباره ی صحت فال ورق را به حداقل می رساند. نکات مهم فال تاروت هر فالگیر باید این را بداند که زمان یک عامل تعیین کننده است. مراجعه کننده باید از چیزهایی آگاهی پیدا کند که در نزدیک ترین زمان رخ خواهند داد. مشکلاتی که در آینده رخ خواهند داد باید مشخص شوند تا بتوان در اسرع وقت راه حلی برای آن ها پیدا کرد یا به کلی از وقوع آن ها جلوگیری نمود. دو تکنیک در گرفتن فال تاروت، نیت دقیق و تمرکز است. مراجعه کننده باید از ژرفای قلب خود به کارت های تاروت اعتماد کند و نیت خود را با صداقت در ذهن داشته باشد. تمرکز نیز موجب می شود فالگیر بتواند اطلاعاتی را که برای پاسخ دادن به پرسش های مراجعه کننده لازم است کسب کند. حتی انجام مدیتشین پیش از شروع جلسه فال می تواند بسیار مفید باشد. به این ترتیب اگر فالگیر دارای مهارت های کافی برای خواندن کارت ها و چشم باطنی قوی باشد، مراجعه کننده می تواند مطمئن باشد که کارتهای تاروت، او را در جریان اتفاقات آینده زندگی راهنمایی خواهند کرد.

3 پاسخ
 1. مجید
  مجید گفته:

  سلام
  ایا مذهبی بودن افراد در نتایج کار اثری ندارد؟
  ایا اگر کسی… باشد نتایج فالش مفید خواهد بود یا فرق ندارد؟
  ایا نمونه ای از کارتهای این فال میشود بگذارید
  از این روش فالگبری در طول زندگی چقدر می توان استفاده کرد؟

  پاسخ
  • فهیمه جوادیان
   فهیمه جوادیان گفته:

   تقدیر و قسمت، دست خداست . قضا و قدر هم دست خداست اما علاقه افراد به فال و طالع بینی ، به خاطر حس کنجکاوی ذاتی ما هست. واسه همین هم باید به فال ، فقط از لحاظ یه مشورت با کائنات و راهنمایی گرفتن نگاه کنیم. اینکه آدم بخواد همه زندگیش رو طبق فال هماهنگ کنه، درست نیست.
   چون ممکنه یه موقع، نیت فال گیرنده یا تمرکز فالگیر بهم بریزه و فال اشتباهی تفسیر بشه. بهرحال، دعا و توسل به خدا رو نباید هیچوقت کنار بذاریم.
   در مورد اون سوالتون هم، پاک بودن و نداشتن دغدغه ذهنی، باعث آرامش ذهن فالگیر و شفاف شدن فال میشه.
   آموزش فال با کارت های تاروت ، بزودی در سایت مرال قرار میگیره

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *