چه وسایلی برای محیط کار آرایشگری خود تهیه کنیم؟


چه وسایلی برای محیط کار آرایشگری خود تهیه کنیم؟

برای آماده کردن بهتر محیط کار لازم است با ابزار مورد نیاز ، آشنایی کامل داشته باشید که در ادامه ، تشریح شده است . با مجله آرایشی مرال همراه باشید .

انواع صندلی آرایش برای آرایشگاه

با توجه به علم ارگونومی ، تنوع شرکت های سازنده صندلی در مدلهای گوناگون صندلی آرایش ثابت و تاشو ، صندلی جکدار کوتاهی، صندلی کوتاهی مخصوص کودکان صندلی انتظار در بازار موجود است. نکته ای که باید یک آرایشگر برای انتخاب صندلی های مورد نیاز محل کار خود باید مد نظر داشته باشد، راحت بودن و حفظ سلامتی مشتری می باشد.

صندلی مورد استفاده برای اصلاح صورت باید جک دار، تاشو با تکیه گاه مناسب برای مشتری باشد تعدادی صندلی مناسب نیز برای بخش انتظار برای نشستن مشتری در نظر گرفته شود.همچنین باید دقت شود صندلی که برای کوتاهی موی سر کودکان استفاده می شود باید بدون تکیه گاه و در حد امکان دارای جک باشد تا بتوان به راحتی زاویه دلخواه را تنظیم نمود.

آشنایی با ابزار کوپ کوپ اساسی ترین نقش را در رشته آرایش و پیرایش به خود اختصاص داده و رل مهمی را در پوشانیدن عیوب سر اشخاص می تواند داشته باشد به شکلی که با نازک و کم حجم نمودن بعضی از قسمتها و پر حجم نمودن موهای نقاط دیگری از سر ، که گود و فرو رفته و یا صاف هستند ، یک ارایشگر می تواند استادی و مهارت خود را به نمایش گذارده و مو را از فرم قبلی به مدل جدید مورد نظر به گونه ای در آورد که به زیبایی ظاهری و جذابیت چهره افراد بیافزاید. تمامی ابزار و لوازمی که برای کوتاه کردن مو استفاده می شود ، پایه و اساس یک کوپ خوب و زیبا می باشد.

صندلی آرایشگاه مردانه

لوازم مورد نیاز برای کوتاه کردن مو

حوله، پیش بند نایلونی (به اندازه ای که به طور کامل روی لباس مشتری را بپوشاند)، قیچی مخصوص کوپ (تیز و سبک)، تیغ مو زئی، شانه در اندازه های مختلف، برس سیمی، برس پاکه کننده مو، آب پاش، شامپو، رو پوش، ماشین مو زنی، کلیپس، قیچی دندانه دار و تیغ دندانه دار از لوازم مورد نیاز برای یک کوپ خوب می باشد. قیچی مهم ترین ابزار کوتاهی می باشد که باید سبک، برنده و مطابق استاندارد باشد، مانند قیچی های توگیا ژاپن که CE اروپا را داراست از قیچی پیتاژ جهت نوک دار کردن موها استفاده می گردد .

مواد و ابزار فرم دادن مو

ابزار دیگر کوتاهی ، ماشین برقی اصلاح می باشد. در زمان کار با ماشین برقی ، موها باید خشک و تمیز باشد .


ماشین اصلای برقی مو (سرزنی با موزنی)

اما مهمترین ابزارهای کوتاه کردن مو ، ماشین های اصلاح برقی هستند که از سه گروه اصلی تشکیل می شوند . دارای موتور چرخشی DC (مانند پرومکس مدل ۲۲۳۵ و ۹۴۴AB )، دارای موتور چرخشی AC و دارای موتور بوبینی AC موتور خطی با حرکت به چپ و راست ).

ماشین اصلاح سر و صورت پرومکس مدل ۱۹۴۴AB


ماشین های اصلاح با کیفیت شارژی، علاوه بر این که تیغه های برش خوبی دارند، دارای باتری های لیتیوم و با قابلیت شارژ به مدت ۳ الی ۴ سال هستند.

مواد و ابزار فرم دادن مو

از انواع موس ها و واکس ها برای حالت و فرم دادن مو استفاده می شود و انواع برس ها در سایزهای مختلف نیز از دیگر لوازمی است که برای این کار استفاده می گردد. برای فرم دهی مو و براق شدن آن از موس ها استفاده می شود. واکس مو باعث می گردد مو را خیس و چرب به نظر برسد و برای موهای خشک مناسب است . فیکساتور برای ثابت نگه داشتن حالت مو کاربرد دارد.

سشوار-حرفه-ای-مدل-7200-پرومکس

ابزارهای برقی حالت دادن مو

سشوار کلاهی، سشوار دستی، انواع موپیچ ، موپیچ اتوماتیک، اتوی مو، ویو، انبر موج ، سشوار های کلاهی در دو مدل پایه دار و دیواری است. (مانند سشوار پایه دار پرومکس مدل ۷۷۴۰). از سشوار کلاهی بعد از پیچیدن با بیگودی ، می توان برای خشک کردن و فرم دادن موها استفاده نمود .
سشوارهای دستی به دو گروه اصلی موتور سنگین AC ( موتور و موتور سیک DC ( موتور ) تقسیم میشود. اسمشوار های موتور سنگین، حرفه ای و مناسب آرایشگاه هستند .

سشوار-پایه-دار-پرومکس-مدل-7740
سشوار پایه دار پرومکس مدل ۷۷۴۰

از سشوار دستی برای خشک کردن مو و براشینگ استفاده میشود. براشینگ سشوار کردن مو بهت فرم دهی حالت دادن مو با سشوار دستی می باشد. برای سشوار کشیدن موها باید از برس های استوانه ای استفاده کنید. دندانه های برس مو استوانه ای ، با نظم خاصی از اطراف آن بیرون زده اند. این برس ها به طور معمول موهایی از جنس نایلون دارد و از موهای برس های معمولی که برای شانه کردن روزانه موهایتان استفاده می شود محکم ترند.

سرامیک، تکنولوژی بتنی به کار گیری اجزای سرامیکی در ساختار تولید حرارت دستگاه جهت سریع گرم شدن و راندمان بالا در تولید حرارت و ثابت بودن حرارت در طول مدت زمان استفاده، که موجب حالت دادن عالی و سریع می شود .

به کارگیری این تکنولوژی در انواع موپیچ، موپیچ اتوماتیک، اتوی مو، ویو، انبر موج موجب ایجاد حالت های مورد نظر در زمانی کوتاه و با کیفیتی عالی میشود. موپیچ ها برای فرم دادن مو یا فر نمودن، از انواع مو پیچ برقی می توان استفاده نمود. موپیچ انواع متفاوتی دارد مانند موپیچ ساده، مخروطی، مرواریدی و سایزهای متداول در قطر موپیچ ها عبارتند از ۱۳، ۱۶، ۲۰، ۲۶، ۳۲ ، ۳۸ و ۴۵ میلیمتر .

فر کننده مو پرومکس
فر کننده مو پرومکس

مو پیچ اتوماتیک با دستگاه فر مو جادویی که اتوماتیک کرل یا پرفکت گرل Perfect Curl نیز گفته می شود ، دستگاهی فوق العاده، سریع و بی نظیر و محصولی جالب و مطمئن میباشد. لوله موپیچ چرخشی در داخل محفظه دستگاه می باشد.این دستگاه به صورت اتوماتیک در زمانی کوتاه و با سرعت بالائی ، فرهای بسیار زیبا جذاب و طبیعی به موها می دهد (مانند پرومکس ۸۸۸۰ez) اتوی مو در مدل های مختلف عرضه می شود و اختلاف این مدل ها در میزان حرارت تولیدی ، جنس صفحه حرارتی، روکش صفحه حرارتی، عرض لبه ها ( پهن یا باریک ) اتوی مو است.

علاوه بر صاف کردن، از این دستگاه های با کیفیت (مانند پرومکس مدل ۵۷۲۱) می توان برای فر کردن قسمت های انتهائی مو به داخل یا خارج و یا ایجاد فر های درشت استفاده کرد.


ویو Wave

دستگاهی است که روی مو موج های ریز ایجاد میکند. دستگاه ویو چرخشی جدید (مانند پرومکس مدل ۸۳۱۱ez) ، با صفحه روکش سرامیک و ساختار سرامیک تکنولوژی می باشد. با این دستگاه می توان موجهای ریز یک اندازه و ممتد با جذابیت بسیار عالی به ویژه بر روی موهای بلند ) ایجاد کرد. با انبر موج می توان فرهای درشت و ممتد با قابلیت نمایش بسیار عالی (به ویژه بر روی موهای بلند ) ایجاد کرد. پرومکس مدل ۴۵۴۵K یک انبر موج با ۴ سایز متفاوت برای ایجاد فر است.

دستگاه ویو wave پرومکس


آشنایی با ابزار اپیلاسیون

از بین بردن موهای زائد و ناخواسته که موهای زائد از ریشه کنده شود ، اپیلاسیون می نامیم . ابزارهای قابل استفاده در این روش مومک، موکن، ماشین برقی، تیغ و موبر می باشد. در زمان اپیلاسیون صورت، استفاده از پیش بند اصلاح با جنس پلی استر و بصورت یک بار مصرف توصیه می شود.


دستگاه ذوب موم اپیلاسیون


آشنایی با مواد شیمیایی آرایشی

لوسیون های میزامپلی برای حالت دادن موها، انواع فیکساتورها، واکس، ژل های حالت دهنده وکرم مو نگهدارنده متوسط از انواع مواد شیمیایی آرایشی مورد استفاده در سالن های آرایشی می باشد. به عنوان نمونه فیکساتورها برای ثابت نگهداشتن حالت مو که آرایش موها را حفظ می کنند و واکس های مو برای براق نمودن مو کاربرد دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.